Yılın 365 günü otomobil, motosiklet ve bisiklet kültürüne yönelik birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapan Intercity İstanbul Park pisti, 27-28 Kasım 2019 tarihlerinde Avrupa’nın önce gelen yayınlarında çalışan 31 gazeteciyi ağırlayacak. 2001 yılından bu yana ortalama Avrupalı otomobil kullanıcısına en doğru tercihi yapabilmesi için düzenlenen Autobest yılın otomobili yarışması jürisi, en doğru kararı vermek üzere finale kalan 5 otomobili Intercity İstanbul Park pistinde test edecekler.
 
Intercity İstanbul Park Pisti’nde festivallerden özel eğitim aktivitelerine, müzelerden yarış organizasyonlarına kadar yılın her günü aktif şekilde kullandıklarını belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz V Weekend Sports ve V Weekend Motoring festivallerinin ardından en önemli etkinlik, Autobest jürisinin finale kalan 5 otomobili test edecek olması. Avrupa’nın önde gelen yayınlarından 31 gazeteciyi Türkiye’de ağırlayacağız ve hem İstanbul’da hem de pistimizde oy verecekleri otomobilleri deneyimleyecekler. Ayrıca jüriye bilgi vermek üzere 5 farklı markanın üst düzey yöneticilerini de ülkemizde ağırlayacak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
Bu yıl 13 Şubat 2020 tarihinde Almanya’nın Mainz kentinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak olan ‘Avrupa’nın Satın Alınabilecek En İyi Otomobili 2020’ ödülü için
Nissan Juke,
Opel Corsa,
Peugeot 208,
Renault Clio ve
Skoda Kamiq modelleri yarışacak.