Katmanlı testlerle karşı karşıya kalan JAECOO 7, tırmanma, eğim iniş, su geçişi, manevra kabiliyeti ve arazide toparlanma açısından rakiplerini aşan yetenekler sergiledi. JAECOO'nun Türkiye'deki ilk resmi etkinliği olan test sürüşlerinde markanın ilk üst düzey arazi SUV modeli JAECOO 7’nin gelişmiş özellikleri katılımcılardan büyük övgüler aldı. Benzersiz Off-Road tasarım estetiği, güçlü Off-Road teknik becerileri, mükemmel güvenlik donanımları ve gelişmiş akıllı teknolojisi ile JAECOO 7, markanın Türkiye pazarındaki faaliyetlerinin temelini oluşturuyor. JAECOO 7, seçkin Türk tüketicilerinin Off-Road tercihlerini mükemmel bir şekilde karşılayan çarpıcı bir SUV olmayı hedefliyor.
Off-road pazarının yükselen yıldızı JAECOO, İstanbul'da düzenlediği "J-Drive" test sürüşü etkinliği ile dikkatleri üzerine çekti. Çok sayıda profesyonelin tanıklık ettiği ve deneyimlediği JAECOO 7, beklentileri karşılayarak müthiş arazi performansı ve olağanüstü akıllı teknolojisini sergileyerek "Klasikten Gelen, Klasik Ötesine" felsefesiyle zarif cazibesini ortaya koydu.
JAECOO, kuruluşundan bu yana her zaman "Klasikten Gelen, Klasiğin Ötesine" kavramına bağlı olurken üstün kaliteden ödün vermeyenler için olağanüstü Off-Road deneyimleri yaratmaya kendini adıyor. JAECOO 7 sınır tanımayan yönleriyle hayatın birden fazla çıkış yolu olduğunu gösteriyor. Üst düzey bir Off-Road SUV olan JAECOO 7, ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile üst düzey bir güvenlik sunuyor. SUV modeli, geleneksel Off-Road teknolojisini kapsamlı bir şekilde karşılaştırarak arazide sınır tanımayan bir sürüş sunuyor.
Arazi koşullarında üst düzey Off-Road performansı sergiledi!
JAECOO markası, JAECOO 7 modelini kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için test sürüşü parkurunda eğimler, çapraz geçişler, eğimli geçişler ve dik inişler gibi zorlu arazi engelleri kurdu. Katmanlı testlerle karşı karşıya kalan JAECOO 7, tırmanma, eğim iniş, su geçişi, manevra kabiliyeti ve arazide toparlanma açısından rakiplerini aşan yetenekler sergiledi.
 
 
Test sürüşleri sırasında JAECOO 7'de bulunan ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın tüm arazileri fethetme kabiliyetini gösterdi. İster kum, ister çamur veya arazi olsun, JAECOO 7 senaryo tabanlı teknolojik sürüş sistemleri sayesinde test sürüşü sırasında karşılaşılan çeşitli yol koşullarıyla mükemmel bir şekilde başa çıkabiliyor. Dik eğim senaryolarında JAECOO 7’nin 200 mm yerden yüksekliği, 21 derece yaklaşma ve 29 derece uzaklaşma açıları, sert geçiş kabiliyeti açısından tipik şehir SUV'larının çok ötesine geçerek karmaşık durumlarda bile üstün arazi kabiliyetleri sağlıyor.
JAECOO 7 modeli sürüş sırasında Off-Road modunda kumlu veya kayalık yol koşullarıyla karşılaştığında, ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile kum, çamur ve kar modları arasında akıllıca geçiş yapabiliyor. Aracın patinaj önleme sistemi ise hassas tork dağılımı sağlayarak kaymayı önlemek için tekerlek torkunu uygun bir aralıkta tutuyor. Bu da JAECOO 7’nin ister yumuşak kum, ister düşük çekişin olduğu yüzeyler olsun, çeşitli senaryoları özgürce geçmesini sağlıyor.
Çapraz aks koşullarıyla karşılaşıldığında, Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi, JAECOO 7'ye 0,1 saniyeden daha kısa bir sürede rakiplerine kıyasla en hızlı tepki hızını kazandırarak, torku dört tekerleğe akıllı bir şekilde dinamik olarak dağıtıyor. Ayrıca bu sistem, diferansiyel kilidinin kilitleme kabiliyetini simüle ederek JAECOO 7'nin zorlu durumlardan zahmetsizce kaçma kabiliyetini en üst düzeye çıkarıyor.
Küresel ölçekte 5 yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirildi!
Olağanüstü arazi performansına ek olarak, JAECOO 7’nin güvenlik ve koruma sistemleri de dikkate değer bir performans sergiliyor. Küresel ölçekte beş yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirilen araçta, büyük boyutlu ikincil çarpışma emici kirişler, yolcu bölmesinin bütünlüğünü tamamen koruyan ve dış darbelerden kaynaklanan zararı etkili bir şekilde azaltan çelik bir kozayı andıran "5 adet uzunlamasına ve 3 adet yatay" gövde çerçevesi ile birlikte bir kafes enerji alanı kapsülü yapısını benimsiyor. Aynı zamanda, JAECOO 7'nin yüksek dayanıklı çelik yapısı, 5.11 tavan basıncına kadar yük kapasitesi ve 23000Nm/deg’e kadar burulma sertliği ile gövdenin yüzde 80’inden fazlasını oluşturarak aracın genel güvenliğini artırıyor ve sürüş performansını büyük bir ölçüde optimize ediyor.
İç mekanda “Klasiğin Ötesine” geçiyor!
İç mekana girildiğinde ise JAECOO 7, akıllı teknolojideki hünerlerini sergileyerek "Klasiğin Ötesine" odaklanıyor. Tüm donanımlarda standart olan endüstri lideri 8155 çipi, saniyede 80 trilyon işlemlik maksimum hesaplama gücüne ulaşarak 2 saniye içinde ultra hızlı açılma ve 30 saniye içinde 20'den fazla komuta yanıt verme olanağı sağlayarak JAECOO 7'ye gelişmiş yanıt hızı, sorunsuz çalışma ve karar verme yetenekleri kazandırıyor.
Ayrıca JAECOO 7, sınıfında öncü 14,8 inç boyutunda ultra büyük bilgi-eğlence sistemi ve yeni W-HUD arazi tipi baş üstü gösterge ile donatılıyor. Böylece model, çoklu ekran etkileşimini kolayca sağlıyor. Çevre görüş sistemi ek olarak 540 derece panoramik şeffaf şasi görüşüyle, doğrudan çevre ve gövde altı koşulları hakkında bilgi aktararak karmaşık yol koşullarında kapsamlı ve çok yönlü güvenlik sunarak kullanıcıların "Kolaylıkla sürmelerine, endişelenmeden araziye çıkmalarına" olanak tanıyor.
JAECOO 7 ayrıca yüzde 20 ila yüzde 80 şarj için sadece 40 dakika gerektiren sektörün en yüksek 50W kablosuz hızlı şarjı ile donatılıyor. İster şarj gücü ister ısı dağılımı olsun, benzer seviyedeki şarj cihazlarından daha iyi performans göstererek arazi maceraları sırasında telefonun pil ömrüyle ilgili endişeleri hafifletiyor.
Ayrıca JAECOO 7, AQS hava temizleme sistemi, negatif iyon jeneratörü, PM0.3 filtresi ve kabinin kendi kendini temizlemesi gibi özelliklerle ilk kez "Net Kübik Yeşil Kabin" konseptini sunarak araç içinde sağlıklı, kirlilik içermeyen ve yeşil taze bir atmosfer deneyimi yaratıyor. Sessizlik açısından, JAECOO 7 büyük miktarda ses yalıtım malzemesi kullanıyor. Zemindeki bileşenler iç mekandaki akustiği optimize ediyor ve lamine ön camlar kullanıcıların süper sessiz bir kabin ortamının keyfini çıkarmasını sağlarken ultraviyole ışınlarının yüzde 99'unu etkili bir şekilde engelleyerek arazi deneyimlerinin kalitesini artırıyor.