Birkaç ay önce 'bakanlıktan onaylı ürün' şartıyla serbest bırakılan cam filminin tekrar yasaklanması tepkileri beraberinde getirdi. Bununla birlikte cam filmi sökmek için yüksek fiyatlar istendiği haberleri dolaşmaya başlarken, araç sahiplerini bir nebze olsun rahatlatan bir açıklama geldi.

Samsun Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, cam film bulunduran araç sürücülerine 209 lira para cezasının uygulanması gerekirken, sürücülere 3 ay süre tanındığı belirtildi.

Fabrika çıkışlı camlara ceza yok

Açıklamada, "Fabrikadan çıkan araçlarda orijinal film ve karartma bulunan araçlarda yasak bulunmuyor. Ancak, sonradan araçların içleri gözükmesin diye kaplatılan filmlere normalde 209 lira ceza uygulanması gerekiyor'' denildi.

1 Şubat'tan sonra ceza

Samsun'da 27 Ekim'de 190, 28 Ekim'de 146, 29 Ekim'de 81, 30 Ekim'de 221 ve 31 Ekim'de 209 araç sürücüsüne uyarıda bulunulduğu da belirtilen açıklama şöyle devam etti:

Plakası alınan bu sürücülere camlardaki filmleri çıkarmaları için 3 ay süre verildi. 01 Şubat 2018 tarihinden itibaren hem uyarı verilen hem de diğer sürücülere ceza işlem uygulanacak"