Sadece bu ülke pazarı için geliştirilen ve Çin'in yerli üretimi olacak BMW 1 Serisi Sedan şık görünümüyle dikkat çekiyor. İsminde 1 Serisi geçse de aslında farklı bir araç olan bu otomobilde ileriye çıkan çift böbrekle birlikte ince yapılı farlar, sivri burun kısmı, ön çamurluklardan stoplara kadar uzayan karakter çizgileri, şişkin çamurluklar, yüksek bir bagaj kapağı, LED stoplar ve üst modellerde sunulan çift egzoz çıkışı görülebiliyor.

İç mekanda 1 Serisi'nin izleri daha belirgin olan otomobilde sade tasarımlı gösterge paneli, kalın yapılı üç kola sahip direksiyon simidi, geniş bilgi ekranı ve dokunmatik iDrive kumandası gibi tanıdık parçalar bulunurken otomatik şanzımanlı modellerde kullanılan konvansiyonel vites kolu ve önünde yer alan kayar kapaklı göz farklılıkları oluşturuyor.

Markanın Mini ve X1 gibi modellerde kullandığı UKL platformuna sahip olan otomobil önden çekişli. Tamamı turbo beslemeye sahip benzinli motorlardan 1.5 litre hacimli olanı 136 HP güç üretebilirken 2 litre hacimliler 192 ve 231 HP güç üretebiliyor. Bütün motorlar 6 ileri vitesli manuel veya 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilebiliyor.