Günümüz itibarıyla kullanıcı odaklı yaşanan ilgi vesilesiyle inanılması güç bir çeşitlilik havuzunda yüzen SUV sınıfı, rekabetin getirisiyle kısa sürede ciddi yol kat etti. Performans ve premium sınıflarının da merkezinde olan sürecin artık köklü diyebileceğimiz isimleri arasında şüphesiz Tiguan’a da yer var. Volkswagen’in en çok satan modellerinden birisi olarak başarılı bir eğri yakalayan Tiguan’un yeni model yılıyla kapsamlı bir makyaj geçireceğini biliyorduk. Nitekim kısa süre önce resmi kaynaklardan duyurusu gerçekleştirilen 2021 Volkswagen Tiguan ile bunun somut sonuçlarını artık ayırt edebiliyoruz. R paketiyle birlikte hiç olmadığı kadar çekici olan aracın, Hybrid paketi de bir o kadar ekonomik ve yenilikçi bir sürüşün kapılarını aralayacak. 


Tiguan üzerinde yapılan değişimlere dış kısımdan başladığımızda ilk dikkat çeken şey ızgara ve ışıklandırma grupları oluyor. Versiyonlara göre değişmekle birlikte tampon ve difüröz gibi parçalarında da değişimlerin yer aldığı Tiguan’ın bu sayede çok daha tatminkar bir karaktere büründüğü aşikar. Arka bölümde stop lambalarının tasarımı merkezinde hissedilen makyajın, yeni jant ve renk seçenekleriyle kapsamlı bir etkisi söz konusu. Makyajlı Tiguan’ın kokpitinde de yeni bir bilgi-eğlence sistemi bizleri karşılıyor. Modelde ayrıca 8 veya 10,25 inç ekrana sahip bir dijital gösterge paneli de bulunuyor. 


Tiguan’ın Avrupa ve Türkiye pazarında ilgi görme potansiyeli olan yeni parça hibrit seçenek olacak. Yaklaşık 240 beygirlik bir güçle gelmesi beklenen bu modelin bir üst noktasında ise 315 beygirlik R paket kendisine yer bulacak. Elektronik asistan konusunda da yeniliklerin getirildiği Tiguan, birkaç gün daha yeni parçalarıyla gündemde olacak.