Bu yıl Mobil 1™, IMSA, WEC, Formula 1, NASCAR, NHRA, MotoGP ve daha birçok alandaki farklı ekiplerle iş birliği içinde oluşturulan, özel olarak tasarlanmış araç kaplama ve renk şemalarını sergileyecek. Mobil 1™ 50. yıl dönümünü, 2024 motor sporları sezonu boyunca pistlerde 40'ın üzerinde ikonik, özel tasarım giydirme ve renk şeması ile kutlayacak.
 
Dünyanın en büyük, halka açık petrol şirketi ExxonMobil çatısı altında faaliyet gösteren Mobil 1™, motor yağının küresel pazarlara sunulmasının 50. yıl dönümünü 2024 motor sporları sezonu boyunca kutluyor. Bu kapsamda Mobil 1™, birçok alandaki motor sporları ekipleriyle iş birliği yaparak özel tasarlanan kaplama ve renk şemalarını sergiliyor. IMSA, WEC, Formula 1, NASCAR, NHRA, MotoGP ve diğer alanlarda görülecek olan bu giydirmeler, Mobil 1™ markasının 50. yılını simgelerken ortakları ile olan dinamik ilişkileri somutlaştıran, altın yıl dönümü dahil olmak üzere farklı tasarım öğelerini içeriyor. Her bir giydirme ve renk şeması, Mobil 1™ markasının ruhunu, markanın kalbinde ve özünde yer alan pistten yola yaklaşımını geliştirme ve sürdürme konusundaki bağlılığı yansıtıyor.
Mobil 1™ motor yağları, uzun yıllardır tüm dünyada gerçekleşen en zorlu ve popüler motor sporları serilerinde yarışan ve dünyanın önde gelen yarış takımlarının tercihi oldu. Bugün, Mobil 1™ sentetik motor yağları, en zorlu koşullarda olağanüstü motor performansı ve koruma sağlama özelliği sayesinde güvenle kullanılmaya devam ediyor. Otomotiv teknisyenleri, yarış pilotları, takım sahipleri ve dünyanın önde gelen otomotiv üreticileri Mobil 1™ yağlarının ileri teknolojisine güveniyor.
Mobil 1™ markasının tarihi yıl dönümünde, bu özel giydirme temalarını hayata geçirmekten büyük heyecan duyduklarını ifade eden Mobil 1™ Küresel Sponsorluklar Direktörü Robert Shearer, “Bu giydirmeler, motor sporları dünyasında madeni yağ inovasyonu alanındaki iş birliklerimizin örneği. Birlikte, sadece Mobil 1 markasının 50 yıllık mirasına saygı duruşunda bulunmakla kalmayıp aynı zamanda hız, performans ve ekip çalışmasının özünü de yansıtan dış görünüm tasarımları hazırladık. Motor sporları tutkunlarını yarış aşkıyla bize katılmaya ve yılın geri kalanında yarış pistlerindeki çabalarımızın doruğa çıkmasına tanık olmaya davet ediyoruz” dedi.
Mobil 1™, Twelve Hours of Sebring Presented by Cadillac’ta; Vasser Sullivan Racing (Lexus Racing), Cadillac Racing, Corvette Racing by Pratt Miller Motorsports, Kellymoss ile Riley (Porsche Motorsport Kuzey Amerika), Porsche Penske Motorsport gibi takımlar ve OEM’lerde altın giydirme ile piste çıkacak.
50. yıl dönümü giydirme ve şemaları aşağıdaki yarış serilerinde yarışacak olan sponsorlu takımlarda kullanılacak. Ayrıca sezonun ilerleyen dönemlerinde bu giydirme ve şemaların yenileri eklenecek.
·      Oracle Red Bull Racing (Formula 1)
·      Stewart-Haas Racing (NASCAR Cup Series)
·      23XI Racing (NASCAR Cup Series)
·      Tony Stewart Racing (NHRA)
·      Red Bull KTM (MotoGP)
·      Porsche Penske Motorsport (WEC and IMSA)
·      TAG Heuer Porsche Formula E Team (Formula E)
·      Mobil 1 Porsche SuperCup
·      BBI Autosport ile Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı
50. yıl dönümünü kutlamaları çerçevesinde, Mobil 1™ markasının gelişimi, iş birlikleri ve başarılarını ele alan eski Formula 1 yarışçısı ve Oracle Red Bull Racing elçisi David Coulthard'ın yer aldığı bir kısa filmi de yayınlandı. Marka, mirasını ve geleceğini kutlamaya devam ederken, ayrıca yıl boyunca ortaklıklar, motor sporları ve etkinlikler kapsamında ek girişimlerini de paylaşacak. Mobil 1 Twelve Hours of Sebring Presented by Cadillac ile diğer altın giydirme ve renk şemaları ise yıl boyunca Instagram ve X'te @mobil1racing’de yayınlanacak.