258 BG’lik motoruyla Pick-Up segmentinde “Güç Gösterisi”ne hazırlanan Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, üstün off-road yeteneği, yüksek taşıma kapasitesi ve çekiş kabiliyeti sayesinde ister şehir içi günlük kullanım, ister bol virajlı karayolları, ister asfalt dışı yollar, isterse de çamurlu ve zorlu arazi şartları gibi her türlü koşulda kullanıcısına oldukça başarılı bir sürüş konforu sunuyor.

0’dan 100 km/s hıza 7,9 saniyede ulaşan Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, DYNAMIC SELECT ile gün içerisinde karşılaşılabilecek farklı sürüş koşullarının tamamında sportifliği ve fonksiyonelliği harmanlayan çok yönlü bir karakter sunuyor.

Mercedes-Benz X-Class’taki en üst ekipman seviyesi olan Power donanımında satışa sunulan Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC için tavsiye edilen başlangıç fiyatı 327.000 TL.

X 350 d 4MATIC’te güçlü motor ve hızlı vites değiştiren şanzıman

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC’te Common-Rail direkt enjeksiyon sistemine sahip 3,0 litre hacimli 6 silindirli dizel motor, yüksek gücüyle dikkat çekiyor. Araçtaki V6 motor; hafif yapısı, değişken türbin geometrisine sahip turbo beslemesi ve Formula 1’de kullanılan yenilikçi NANOSLIDE® silindir yatağı kaplaması gibi özellikleri ile fark yaratıyor.

DYNAMIC SELECT ile sürüş karakteri kişiselleştiriliyor

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC’in standart donanımlarından biri olan DYNAMIC SELECT sistemi, Pick-Up pazarında nadiren görülen sürüş modu seçimi özelliğini kullanıma sunuyor. Sistem; Comfort, Eco, Sport, Manual ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modundan birisini tek bir parmak hareketiyle seçme imkânı sunuyor.

Asfaltta ve arazide sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC

Mercedes-Benz X-Class ürün gamının yıldızı olan Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC’te bulunan 1.632 mm ön ve 1.625 mm arka iz genişliği ve yol tutuş dinamikleri sayesinde aracın viraj hızı da artıyor. 3.150 mm dingil mesafesi olan araçta yüksek taşıma kapasitesi ve arazideki etkin performansı için merdiven tipi şasi önemli bir rol üstleniyor. Konfor odaklı yürüyen aksam, asfalt sürüşlerinde Mercedes-Benz kalitesi ve sürüş keyfi sunarken, 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ise aracın üstün arazi yeteneklerini ortaya çıkartıyor.

4MATIC sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi ve arka aksta diferansiyel kilidi sayesinde çok çeşitli sürüş yüzeylerinde üstün performans ve çekiş sağlıyor. X 350 d 4MATIC’te yüksek sürüş dinamikleri için 4MAT, arazide arttırılmış tutuş için 4H ve ağır arazi koşullarında 4L olmak üzere dört tekerlekten sürüş sistemine ait üç farklı sürüş modu bulunuyor.

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, kullanıcısına zengin standart donanımlar sunuyor

Mercedes-Benz X-Class, Pick-Up segmentinin en kapsamlı konfor ve güvenlik donanımları ile yola çıkıyor ve kullanıcısına zengin standart donanımlar sunuyor. Aracın yolcu kabininin ön ve arka kısmındaki enerji sönümleme bölgeleri sürücü ve beraberindeki yolcuların güvenliğine katkı sağlıyor. Bunun dışında araçta pasif güvenlik için yedi adet hava yastığı ve iki çocuk için i-Size sabitleme sistemi standart olarak sunuluyor. Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC’te standart olarak sunulan Aktif Fren Asistanı ve Aktif Şerit Takip Asistanı gibi elektronik sistemlerle de aktif güvenlik ve konfor daha da artırıyor. Ek olarak Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler, LED Farlar ve 360 Derece Kamera sistemine sahip “Park Paketi” standart olarak sunuluyor.

Power X 350 d 4MATIC

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC, Pick-Up pazarına gerek konfor, gerekse de kalite açısından yeni standartlar getiren POWER serisi ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.

POWER donanım paketinde; ön tampona entegre krom kaplamalı bir ön koruma, krom kaplamalı arka tampon, 19 inç 6 kollu alüminyum alaşım jantlar, LED yüksek performanslı farlar, üst kısmı ARTICO suni deri kaplama ve alüminyum görünümlü süslemelere sahip gösterge paneli, siyah ARTICO/mikro fiber DINAMICA suni deri koltuklar (isteğe bağlı olarak siyah veya fındık kahve deri döşemeler), elektrikli ayarlanabilen ve bel destekli koltuklar, THERMOTRONIC çift bölgeli otomatik klima sistemi, çok fonksiyonlu Touchpad ile birlikte bilgi ve eğlence sistemi Audio 20 CD ve 360 derece kameraya sahip Park Paketi standart olarak yer alıyor.
Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC ile X-Class yine kullanıcısına kişiselleştirilmiş deneyimler sunmaya devam ediyor. Araçta daha kişisel deneyimler için Stil Paketi, Kış Paketi, kahverengi veya siyah deri döşemeler ve farklı dekoratif öğeler gibi isteğe bağlı özel donanımlar da sunuluyor. Sunulan kapsamlı aksesuar çeşitliliği ile aracın görünümü, fonksiyonelliği veya arazi yetenekleri kişisel kullanımlar doğrultusunda daha da geliştirilebiliyor.

 

Mercedes-Benz X 350 d 4MATIC Teknik Özellikleri

Ebatlar, ağırlıklar, sürüş performansı, yakıt tüketimi ve motor
Uzunluk
5.340 mm
Genişlik
1.920 mm
Yükseklik
1.838 mm
Boş ağırlık
2.249- 2.389 kg
İz genişliği ön/arka
1.632/1.625 mm
Taşıma kapasitesi
861 -1.001 kg
Azami yüklü ağırlık
3.250 kg
Dönüş çapı
13,4 m
Yakıt deposu/Rezerv depo
73/10 lt
     Azami hız
205 km/s
Yakıt tüketimi (şehir içi/şehir dışı/karma)
10,3 – 10,0 / 8,3-8,1 / 9,0 – 8,8 lt/100km
     CO2 Emisyon salınımı karma
236 – 230 gr/km
     Silindir adedi/dizilimi
6/V6 Turbo motor
     Silindir hacmi
2.987 cm³
     Maksimum güç
258 BG (190 kW) @ 3.400 dev/dak
     Maksimum tork
550 Nm @ 1.400 -3.200 dev/dak
     Şanzıman
7G-TRONIC PLUS, direksiyondan vites değiştirme ve ECO Start-Stop fonksiyonu
 

Arazi yetenekleri
Su geçiş derinliği
600 mm’ye kadar
Yerden yükseklik
     222 mm
Yaklaşma ve uzaklaşma açıları
     30°/25°’ye kadar
Maksimum yanal eğim açısı
     49° ’ye kadar
Maksimum eğim açısı
     22°’ye kadar
Maksimum tırmanma
100%’e kadar