Maserati’nin global marka elçisi David Beckham da markanın özel konuğu olarak Goodwood Hız Festivali’ne Grecale Trofeo ile gelerek, yarışı izledi.  
Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan Orta Sınıf Lüks SUV Grecale, Supercar Run efsanevi tırmanışına katılarak 28. Goodwood Hız Festivali'nde gövde gösterisi yaptı. Yarışta markanın özel konuğu, Maserati'nin Global Marka Elçisi David Beckham oldu. Dünya sporunun simgesi, hayırsever, iş adamı ve stil öncüsü Beckham etkinliğe Grecale Trofeo ile geldi.
 
0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlayan ve 300 km/s’lik azami hıza ulaşan Grecale Trofeo, 530 beygirlik güçlü V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor. Sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere, Comfort, GT, Sport sürüş modlarının haricinde sadece Trofeo’da sunulan Corsa ve Off-Road olmak üzere beş farklı sürüş modu Grecale’nin karakterini kullanım gereksinimlerine uygun hale getiriyor.
 
Goodwood süresince; Maserati MC20 ve MC20 Cielo da Grecale ile beraberdi. Maserati yapımı V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri toplayan MC20, markanın 325 km/s üzerinde maksimum hıza sahip ilk ortadan motorlu ve iki koltuklu süper spor otomobili olarak da öne çıkıyor. Formula 1’den türetilen Nettuno motorla bir araya gelen bu hafif yapısı sayesinde, 0- 100 km/s hıza 2,8 saniyede ulaşan inanılmaz bir hızlanma performansı sunan MC20, aynı zamanda yüksek hız için olağanüstü bir güç-ağırlık oranı da sağlıyor.