Lexus Tasarım Ödülleri, yarışmacıların kendilerini uluslararası platformda gösterme ve tanıtma şansı veriyor. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce yaratıcı tasarımcı, finale çıkmak için başvuru yapıyorlar. Bu yıl 20 finalist, 2018’deki Milano Tasarım Haftası’nda tasarımlarıyla birlikte kamuoyuna tanıtılacak. Finalistlerin arasından seçilecek dört kişi ise, global tasarımcıların danışmanlığıyla birlikte 25 bin doların üzerindeki üretim bütçeleriyle prototiplerini gerçekleştirecekler.

Lexus Tasarım Ödülleri’nin yeni teması "CO-" ile birlikte tasarımcıların, doğa ve toplum içerisinde uyum içinde olan tasarımları ortaya çıkarması bekleniyor. Lexus’un seçtiği bu tema, işbirliği ve birlikteliklerle yeni olasılıkların yaratılmasına odaklanıyor. Genç tasarımcılar, bu temayla birlikte daha iyi bir dünyaya ilham kaynağı olabilecekler.

Jüri üyeleri, çeşitli tasarım dallarında dünyaca tanınan isimlerden oluşurken, danışmanlar da ilk dört tasarımcıyla da deneyimlerini paylaşarak koçluk yapacaklar. Tasarımcılar ve danışmanlar, iyi bir tasarımın daha iyi bir dünyaya ışık tutacağı yönündeki inancını paylaşıyorlar. 2018 Lexus Tasarım Ödülleri’nin tasarımcıları ve danışmanları, Ağustos ayında açıklanacak.

Başvurular ise, 24 Temmuz-8 Ekim arasında kabul edilecek. 20 finalist, 2018’in başlarında açıklanacak