Lexus, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda birçok önemli yenilik ile otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Öncüsü olduğu hibrit teknolojisini Frankfurt standında yenilenen model gamıyla gözler önüne seren Lexus, NX kompakt crossover ve CT kompakt hatchback modellerini de ziyaretçilerle buluşturdu. Bununla birlikte markanın amiral gemisi Yeni LS ve süper coupe LC, Frankfurt’ta sergilenen hibrit modeller arasındaki yerini aldı. 

2017 Frankfurt Fuarı’nda hemen hemen bütün markaların yakın gelecekte elektrik motoruyla hareket eden yani hibrit araçlar üreteceği konusunda tanıtımlar gerçekleştirdiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, “Lexus ise, şu an herkesin gelecek planında olan hibrit modellerini yıllar önce kullanıma sunmuş ve bu teknolojinin öncüsü olmuş bir markadır. Bugün toplamda 1 milyondan fazla hibrit satışı gerçekleştiren Lexus’un Avrupa hibrit satış oranı ise yüzde 94 seviyelerinde. Lüks araç üreticilerinin de elektrikli ve hibrit araçlar tanıtması, markamızın doğru yolda olduğunu gösteriyor. Her modelinde hibrit versiyonu sunan tek marka olan Lexus, yenilenen ürün gamıyla daha güçlü bir hale gelerek Türkiye’de Lüksün Yeni Tanımı iddiasını, artırmaya devam edecektir” dedi.

Lexus’un popüler modeli NX yenilendi

Lexus, kısa zamanda markanın önemli modellerinden biri olan ve Avrupa satışlarının yüzde 30’unu temsil eden NX modelinin sportif tarzını geliştirmeye devam ediyor. Modern tasarımı, lüks özelliklerle ve sportif sürüşle buluşturan NX, bir dizi yeni özellikler ve yeni tasarımıyla iddiasını daha da güçlendirdi. Hem dış tasarımı hem de iç tasarımı yenilenen araçta, yeni güvenlik ve donanım özellikleri de sunulacak.

Lexus CT Daha Sportif Bir Tarzla Frankfurt’ta

Lexus’un dünyanın ilk kompakt lüks hibrit hatchback modeli olarak tanıtılan CT 200h, yenilenerek ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda beğenilere sunuldu. Lexus markasının en çok satan hibrit modeli olan CT 200h, global olarak 300 bin adetlik satışı aşmayı başardı. Dış tasarımı ve iç tasarımı yenilenen otomobil, daha sportif bir tarza kavuştu. Lexus markasının genç kullanıcıları hedefleyen modeli CT, heyecan verici sürüş tarzını son teknolojiyle ve lüks kabinle birleştiriyor. 

Geleceğin Güvenliğini Lexus LS Sergiliyor

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen tamamen Yeni LS sedanda güvenlik teknolojileri çok daha yüksek bir seviyeye taşınacak ve Lexus’un son güvenlik sistemlerini kullanan ilk modeli olacak. Lexus LS, Lexus Safety System + özelliklerine ek olarak daha sofistike sürüş asistanlarını ve gelişmiş çarpışma önleyici sistemleri içeriyor. Yeni geliştirilen Lexus Safety System + A paketindeki Aktif Direksiyon Asistanı dünyada ilk kez kullanılan bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Sadece otomatik frenlemenin tek başına yeterli olmadığı anlarda direksiyon teknolojisiyle çarpışmayı engellemeye yardımcı oluyor. 

Lexus’tan basın toplantısına radikal bir yaklaşım

Her zaman yenilikçi yaklaşımlarıyla öne çıkan Lexus, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda geleneksel basın toplantısını radikal bir yolla şekillendirerek otomobil dünyasını dijital dünya ile birleştirdi ve bir ilke daha imza attı.

Lexus, yoğun geçen basın günlerinde basın toplantısı için sabit bir zaman aralığı koymayarak, 

basın mensuplarına hololens teknolojisi ile geliştirilen artırılmış gerçeklik gözlüğü ile diledikleri zaman basın toplantısını izleyebilme imkanı sundu. Bu yeni basın toplantısı konsepti, Lexus’un ayrılmaz değerleri arasında yer alan Omotenashi felsefesi ile birlikte şekillendi.