Fiat’ın 2014 yılında satışa sunduğu B-SUV modeli 500X, yeni bir yüze ve güncel teknolojilere kavuştu. Modelde yer alan yeni nesil ön  ve arka LED aydınlatmalar, revize edilmiş gündüz farları ve güncellenmiş tampon tasarımları yer alıyor. İtalyan üretici retro tasarım çizgisini genel olarak koruduğu yeni 500X’te küçük dokunuşlarla güncellenen yeni bir tasarım konsepti ortaya koyulmuş.

Öte yandan dış cephe gibi kokpit tasarım değişiklikleri de modelin karakteristik çizgilerinden ödün verilmeden gerçekleştirilmiş. Fiat yeni 500X için gösterge panelini daha kullanışlı olacak şekilde yeniden tasarlamış. Ayrıca yeni direksiyon simidi ve kısmen revize edilmiş orta konsolda göze ilk çarpan değişikliklerden. Yeni 500X’te standart olarak giriş paketiyle gelen bir de 7.0 inçlik dokunmatik bilgi-eğlence sistemi mevcut. Bu sistem Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, Fiat Uconnect, TomTom LIVE hizmetleri ve navigasyon ile uyumlu halde çalışıyor.

Yeni Fiat 500X kullanıcılarına trafik işareti tanıma sistemi, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi, park sensörü, adaptif cruise control, otonom acil frenleme sistemi ve geri görüş kamera sistemi sunulacak.

Tüm bunların yanı sıra yeni 500X için asıl değişiklik kaputun altında yer alıyor. Çünkü 500X, Fiat-Chrysler’in yeni alüminyum modüler benzinli motor ailesinin kullanıldığı son Fiat modeli olma özelliği taşıyor.

İşte motor yelpazesine eklenen yeni benzinli motorlar:

– Turbo şarjlı 1.0 litrelik benzinli: 118 beygir güç – 190 Nm tork

– 1.3 litrelik dört silindirli benzinli: 148 beygir güç – 270 Nm tork

Fiat’a göre yeni benzinli motorlar mevcut 1.4 ve 1.6 litrelik olanlara göre %20 civarında yakıt tasarrufu sağlıyor ve %20 daha sessiz çalışıyor. Öte yandan mevcut 1.6 litrelik E-Torq benzinli motor Euro 6d emisyon standartlarına göre yeniden revize edildi ve motor yelpazesinde giriş seviyesindeki yerini koruyor. Dizel tarafında ise 1.3 litrelik, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel güç üniteleri motor yelpazesindeki yerini alacak.