Borusan Oto, Shell&Turcas ile işbirliğine gitti. İki şirket tarafından hayata geçirilen anlaşmayla, Borusan Oto yetkili servis ağında Shell tarafından PurePlus teknolojisiyle ile üretilen BMW ve MINI markalı motor yağları kullanılmaya başlandı. İşbirliğine ilişkin anlaşmayı, Borusan Oto İstinye’de gerçekleştirilen törenle Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya ve Shell&Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak imzaladı. İşbirliği kapsamında ayrıca Borusan Otomotiv de tüm yetkili servis ağında Shell tarafından üretilen BMW ve MINI markalı motor yağlarının kullanılmasını tavsiye edecek.

Yüzde 20 daha verimli

İmza töreninde konuşan Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, Shell PurePlus teknolojisiyle BMW mühendisleri tarafından üretilen yağın yüzde 20 verimlilik özelliğine sahip olduğunu belirtti. Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak da,  “Shell&Turcas olarak BMW ile Shell arasındaki küresel işbirliğini, Borusan Oto ile yaptığımız anlaşma ile Türkiye otomotiv sektörüne taşıdık” dedi.

Shell'in PurePlus teknolojisi ile üretilen yüksek performanslı motor yağları, BMW’nin dünya genelinde 3 bin 500’ün üzerinde sayıdaki servis noktasında müşterilerin kullanımına sunuldu. Shell, patentli PurePlus teknolojisiyle ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek saf ve temiz bir baz yağ elde ediyor.