Büyük merakla beklenen BMW 3 Serisi’ni Otodergi olarak Fransa’nın Nice şehrinde görüntüledik. 2019 yılında tanıtılması beklenen yeni BMW 3 Serisi’nin ön tasarımı, G30 kodlu 5 Serisi ile benzerlik gösteriyor. Modelin ön bölümde büyüyen çift böbrekli ızgarası dikkat çekerken, incelen yeni nesil LED far grubu dikkat çekiyor.

 

Modelin arka tasarımında ise BMW X4 ve yine 5 Serisi'nden izler görmek mümkün. İncelen far grubu modelin sportif görünümüne katkıda bulunurken, keskinleşen tasarım ağır başlı bir görüntü oluşturacak gibi görünüyor.

Arkadan itişli ve dört tekerlekten çekiş olmak üzere iki farklı altyapı seçeneğiyle satışa sunulacağı söylenen 2019 BMW 3 Serisi’nin başlangıcı ve sonunda bizleri klasik versiyonlar karşılıyor. Giriş seviyesinde 136 beygir güç-6 ileri manuel şanzıman-arka tekerlekten itiş kombinasyonlu 316d, en üst noktada ise 380 beygir güç-8 ileri otomatik-dört tekerlekten çekiş kombinasyonuyla M340i versiyonu yer alıyor. Tabi ki zirvenin gerçek sahibi M3 gelene kadar. Yerini alacağı jenerasyondaki her versiyondan en az 15 ile 20 beygir arasında güçlendirilmiş motorların kullanılığı aracın benzinli motor ayağının giriş seviyesinde 150 beygirlik 318i konumlanıyor. Gelen bilgilere göre En popüler versiyonlardan olan 320i ve 320d 200 beygirin üzerine çıkartılmış durumda.