VW organizasyonu içinde yer alan tüm boyacılar için zorunlu olan ”VW Boyacı Temel Eğitim Programı” için dünyanın önde gelen boya ve yüzey kaplama şirketi PPG’yi partner olarak seçti.

Dünya üzerinde 60'dan fazla ülkede üretim tesislerine ve bağlı şirketlere sahip olan, boya ve özel ürünler endüstrisi alanında lider kuruluş olarak dikkat çeken PPG, dünyanın lider otomobil markalarından VW ile işbirliğini geliştirmeye devam ediyor. Hali hazırda VW ile hem üretim hem de otomotiv tamir alanında işbirliği içinde olan PPG, VW’nin tüm dünya genelinde kendi organizasyonu içinde görev alan boyacılar için zorunlu olan VW Boyacı Temel Eğitimi’nin stratejik ortağı oldu.

Yaklaşık 5 gün süren etkinlik kapsamında, zımparalama işleminden pasta cila süreçlerine kadar boya sürecinin her türlü aşamasıyla ilgili eğitim alacak olan VW markasına bağlı tüm boya birimi çalışanları, PPG renk ve ekipman bilgilerinin yanı sıra sağlık ve çevreyle ilgili başlıklar hakkında da eğitim alacak.

Bu ortak etkinlik, PPG ile Volkswagen arasındaki yakın işbirliğini en iyi biçimde vurgulamakta. Volkswagen'in PPG çatısı altındaki tüm ürünlerinin kullanımının onayını güçlendirmekte ve bu ürünleri, onaylanmamış boya markalarından ayırmaktadır. PPG, bu eğitim sayesinde yerel müşterileriyle Volkswagen ithalatçıları arasındaki yakınlığı artırmayı da hedefliyor. PPG’nin bu eğitim programında aldığı yer, küresel oyuncular arasındaki işbirliğine iyi bir örnek olarak sektördeki yerini alıyor. PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye olarak, son 3 yılda %250 oranında artan VW servis sayısı da PPG ile Volkswagen arasındaki küresel işbirliğinin yerel bir yansıması olarak göze çarpıyor.