Dodge ve SRT markaları, yüksek performanslı otomotiv dünyasını bir kez daha sallamaya hazırlanıyor ve yeni 2018 Dodge Durango SRT ile üç sıralı SUV segmentine, büyük bir Amerikan gücü, hızlanma ve sınıfının en iyi çekme kapasitesini getirme peşinde.

Yeni işlevsel SRT kaputunun altında kanıtlanmış 392 inç kübik hacimli HEMI® V-8 ile yeni 2018 Dodge Durango SRT, 475 beygir gücü ve 470 lb.-ft. torkuyla inanılmaz süreler veriyor -  4.4 saniyelik 0-96km/s hızlanması ve National Hot Rod Association (NHRA) tarafından onaylanan 12.9 saniyelik 1/4 mil zamanı.

"Yeni 2018 Dodge Durango SRT, Amerika'nın en hızlı, en güçlü ve en yetenekli üç sıralı SUV'sidir." dedi Tim Kuniskis, Binek Araç Markaları, Dodge, SRT, Chrysler ve FIAT - FCA Kuzey Amerika Başkanı. "Durango hakkında her şeyi elinize alıp Charger SRT'nin performansıyla birleştirdiğinizde elde ettiğiniz şey bu: 12 saniyelik çeyrek mil zamanı, oyuncak gibi kolaylıkla çeken, üç sıralı kaslı araba."

2018 Dodge Durango SRT, 2017 Chicago Otomobil Fuarı'nda ilk çıkışını yapacak. Araçlar, 2017 yılının dördüncü çeyreğinde Dodge bayilerine ulaşmaya başlayacak.

Yeni 2018 Dodge Durango SRT, Amerika'nın en hızlı, en güçlü ve en yetenekli üç sıralı SUV'sini sunmak için tasarlanmış performans özellikleriyle dolu:

* Kanıtlanmış 392 kübik inç HEMI V-8 475 beygir gücü ve 470 lb.-ft. Tork ve 4.4 saniye 0-96km/s.
* Yeni geniş gövde dış görünümü, Durango SRT'yi gerçek performanslı bir SUV olarak bir araya getiriyor
* Motoru soğutmak ve genel performansı artırmak için işlevsel bir soğuk hava kanalı ve ısı emiciler ile yeni tasarlanmış SRT kaputu.
* Standart TorqueFlite sekiz vitesli otomatik şanzıman, özellikle de Dodge Durango SRT için vites noktalarını optimize etmek ve dört tekerleğin her birine maksimum tork sağlamak için kalibre edildi.
* 2018 Durango modellerinin tümünde standart olarak bulunan, şoföre yönelik elektronik T-kaydırıcı, sürücüye sezgisel vites seçimi sağlamakta ve ilave kontrol için bir Auto Stick seçim olanağı da sunmaktadır.
* Yeni SRT yedi modlu sürücü sistemi sürücüye, performansı veya konforu en üst düzeye çıkarmak için sürücü ayarlarını tam olarak ayarlayabilme olanağı verir.
* Yeni Spor Modu, Otomatik Moda kıyasla yüzde 50'ye kadar vites değişim sürelerini azaltıyor ve 392 HEMI motorun torkunun yüzde 65'ini arka tekerleklere iletiyor.
* Yeni Track Modu, 160 milisaniyelik vites değişimleri ile maksimum performans ve en dikkat çekici arkadan tekerlekten çekiş deneyimi için arka tekerleklere motor torkunun yüzde 70'ine varan oranda verme imkanı sağlar.
* Yeni performans ayarlı AWD sistemi, Durango SRT'nin dünya standartlarında performans verileri oluşturmasına yardımcı oluyor.
* Sofistike Aktif Sönümleme Sistemi, yedi moddan hangisinin seçildiğine göre Durango SRT'nin süspansiyon damper valflerini açar ve kapatır ve sürücüye herhangi bir sürüş stili için seçenekler sunar.
* Durağan ön yaylar (yüzde 3), daha sıkı arka yaylar (yüzde 16) ve daha sıkı arka salma çubuğu (yüzde 18), * Durango SRT sürücülerine üstün hızlı viraj alma yeteneği kazandırıyor.
* Dodge Charger SRT'den sonra modellenen açıkça, derin, yüksek performanslı bir Dodge SRT egzoz notu sunmak için ayarlanan yeni egzoz sistemi.
* Dört köşede de, 15 inç (ön yarıklı) ve 13,8 inç (arka) ölçülerinde büyük yeni Brembo yüksek performanslı altı pistonlu (ön) ve dört pistonlu (arka) pergeller ve havalandırmalı rotorlar,
* Yeni Pirelli 295 / 45ZR20 Scorpion Verde her mevsimlik lastik veya Pirelli P Zero üç mevsim lastiği.
* Durango'da ilk kez sunulan yeni performans Laguna deri ve karbon fiber döşeme.
* Canlı gümüş vurgulu dikişli elle sarılmış bir gösterge paneli, SRT vites kulakçıkları bulunan SRT altı düz performans direksiyon simidi, kabartmalı SRT logolarıyla ısıtmalı ve havalandırmalı ön ve ısıtmalı ikinci sıra kaptan sandalyeleri de dahil olmak üzere yeni iç detaylar,
* Yeni 180 mph hız ölçer
* Gerçek karbon fiber konsol paneli ve kapı çerçeveleri (sonradan gelecek)
* İşlemeli SRT logolu birinci kadife ciltli paspaslar
* Süet sarılı taç ve A direkleri
* Yeni SRT arka gövde rengi alt ön pano ile Parlak Siyah vurgusu, 4-inç çift yuvarlak egzoz uçlarını çevreleyen Nikel Krom
* Liftgate'de yeni performans AWD rozetleri