Alman otomobil devi Porsche, New York Otomobil Fuarı'nda yeni model süper aracı olan 911 Speedster'ı tanıttı. İlk etapta yaklaşık 2.000 adet üretilen süper otomobil, ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çekmeyi başardı. 1.5 milyon TL'lik fiyatıyla karşımıza çıkan 911 Speedster'ın 1.250 dolar (yaklaşık 7.000 TL) teslimat ücreti bulunuyor. Ayrıca Porsche, bu modele özel olarak bir de kol saati üretmiş durumda. Üretilen kol saati, karbon fiber alaşımlı kadran ve otomobilin iç dizaynında da kullanılmış olan deri kayışa sahip. 

Porsche'nin diğer modellerinde de sıkça tercih ettiği, 4 litrelik kendinden emişli motoru kullanılmış olan 911 Speedster, 500 beygirlik güce sahip. 6 ileri manuel vites sistemine sahip olan aracın 0-100 km hızlanma süresi ise 3.8 saniye. Süper otomobilin maksimum hızı ise 308 km.

Her zamanki Porsche dokunuşlarına sahip olan Porsche 911 Speedster'ın iç dizaynında deri koltuklar kullanılmış. Aracın hız dengesinin sağlanabilmesi için pek çok yerde ağırlık hafifletilmiş. Otomobilin kapıları dahil olmak üzere neredeyse tümünde karbon fiberden yararlanılmış. Aracın üstünde manuel olarak kapatılabilecek deri döşemesi bulunsa da bu süper otomobili genel olarak üzeri açık olarak göreceğiz.