"The Dark Side of Japan" konsepti ile yaratılmış MT ailesinin en yeni üyesi MT-25'in tanıtım organizasyonunda ilk olarak dünyaca ünlü motosiklet akrobatı Stunter13 muhteşem bir show gerçekleştirdi. Beykoz Kundura Fabrikası'nın karanlık ve gizemli ortamında MT-25'in üzerinde akrobasinin sınırlarını zorlayan Stunter, izleyenlerin nefeslerini kesti. Misafirlere adrenalin dolu dakikalar yaşatan Stunter13'ün ardından sıradışı müziği ve duruşu ile Türk rock müziğinin güçlü isimlerinden Hayko Cepkin sahne aldı. Motosiklet tutkunu ve kullanıcısı da olan Hayko Cepkin, sahneye motosikletle gelerek misafirleri şaşırttı. Sahne sonrası soruları yanıtlayan Hayko Cepkin "Yıllar önce İstanbul'da trafikten kurtulmak için motosiklet kullanmaya başlamıştım. Ancak zaman içinde gördüm ki motosiklet hem özgürlük demek hem de bir yaşam biçimi... Artık Şirince'de yaşamaya başladım biliyorsunuz, motosikleti orada daha keyifle kullanıyorum. MT-25'in yansıttığı kültür ve stil beni oldukça etkiledi... Arka sokaklardaki yaşam ve karanlığın gizemi her zaman benim dikkatimi çekmiştir. Kesinlikle beni yansıtan bir model, keyifle kullanabilirim" dedi.

Yamaha Motor Türkiye'nin gerçekleştirdiği ve ev sahipliğini Yamaha Motor Türkiye Başkanı Masashi Ogawa ve Satış & Pazarlama Müdürü Nihat Çadırcı'nın üstlendiği organizasyonda MT ailesi konsepti ve tasarım DNA’sından, MT-25’in Türkiye'de beklenen satış performansına kadar oldukça detaylı bilgi aktarıldı.

Yamaha'nın motosiklet dünyasında devrim yaratan MT ailesinin en yeni üyesi MT-25'i bu ay itibari ile Türkiye'de kullanıcıları ile buluşuyor. Motosiklet dünyası en heyecan verici tasarımına, Japonya'nın karanlık yüzünün, gettolardaki gizemli yaşamın izlerini taşıyan Yamaha MT-25 ile kavuşuyor.

Yamaha Motor Türkiye Pazarlama Müdürü Nihat Çadırcı, MT-25 ile pazarı hareketlendireceklerini, rekabet güçlerini arttıracaklarını ifade ederken, bu modele oldukça yoğun ilgi beklediklerini belirtti. Yamaha Motor Avrupa yapılanması içinde faaliyet gösteren Yamaha Motor Türkiye'nin bu yapılanma içinde yükselen yıldız olduğunu vurgulayan Çadırcı, Türkiye motosiklet pazarında her yıl önemli bir büyüme kaydettiklerinin altını çizdi.  Nihat Çadırcı, "müşteri tercihlerinde değişim gözlenmekte olup kaliteli ve 250 cc gibi büyük hacimli motosikletlere bir yönelme yaşanmakta. Yamaha Motor Türkiye olarak büyümemizi sürekli kılıp 2010 senesinde 3.500 adet ile yola çıktığımız pazarda 2015 senesinde 18.700 adete ulaştık. 2016 senesinde de özellikle hem MT-25 hem de Şubat ayında motosiklet fuarında tanıtacağımız ve sonrasında piyasaya süreceğimiz yeni modeller ile  satışlarda bir büyüme bekliyor ve 20.000 adedin üzerine çıkmayı hedefliyoruz." dedi.

Erişilebilir  MT Teknolojisi....

Yamaha'nın dinamik MT-25 modeli, motosiklet tasarımındaki yeni dalgayı temsil ediyor. Sportif ve çok yönlü karakter, dik sürüş pozisyonu ve kompakt boyutlarla bir araya gelerek bu naked motosikleti yeni, deneyimli ve kendini geliştirmeye çalışan sürücüler için ideal tercih haline getiriyor.

Canlı bir 249 cc paralel çift silindirli motorla çalışan ve kontrolü kolay şasiyle donatılan bu motosiklet, her türlü yola çıkmak için sabırsızlanmanızı sağlıyor.