Türkiye’nin en büyük entegre otomobil fabrikası Oyak Renault, 26 Ekim günü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladı. Küresel otomotiv sektörü dönüşümü, mobilite ekosisteminde yaşanacak değişim ve Renault’nun güncel faaliyetleri konuşuldu.

 

Hakan Doğu: “Bursa için her zaman daha fazlasını yapmaya hazırız”

Ziyaret sırasında konuşan Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu; “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız ile başta otomotiv sektörünün geleceği olmak üzere, Bursa’ya doğrudan katma değer sağlayacak gelişmelerle ilgili son derece faydalı fikir alışverişinde bulunduk. 50 yıldan fazla zamandır Bursa’da üretim yapıyoruz ve kendimizi bu kentin bir parçası olarak görüyoruz. Dolayısıyla, şehrimizin ulaşım konusundaki gelişmelerine destek olmak bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’a bu ziyaretleri ve bilgi alışverişi için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

“En büyük gücümüz üretim”

Gerçekleştirdiği ziyaretten sonra konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise düşüncelerini şöyle aktardı: “Bursa’da son yıllarda tarımı, turizmi, tarihi ve yeşili çok fazla konuşuyoruz ancak unutulmamalı ki Bursa tam bir sanayi kenti. Sanayide de özellikle ihracatta otomotiv sektörü başı çekiyor. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları da yarım asırdan uzun süredir Bursa’da hem üretime hem istihdama hem de ihracata büyük katkı sunuyor. Bursa olarak en büyük gücümüz üretim ve Oyak Renault da üretimdeki en büyük güçlerimizden biri. Ben öncelikle oluşturdukları istihdam nedeniyle kent ekonomisine katkılarından ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar farklı projelerde iş birliklerimiz oldu. Bu iş birliği bundan sonra da devam edecek. Misafirperverlikleri nedeniyle Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Doğu’ya çok teşekkür ediyorum:”