Kırılmayan bir şeyi düzeltmek zaman kaybından başka bir şey değildir. "Kırılmayan" ifadesini BMW 4 Serisini tanımlamak için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir terimdir; satışlarından da göreceğiniz üzere 2013'te duyurulmasından bu yana dünya çapında 400.000'den fazla sattı. Ancak bu otomobil endüstrisinde her zaman iyi bir fikir olmayabiliyor; Mercedes-Benz'in C-Serisi Coupe'yi S-Serisi Coupe'nin düşük bütçeli versiyonuna çevirmesi gibi. Bunun önüne geçmek için BMW yeni 4 Serisini yeniledi.

Model serisi boyunca tutarlı olmak için (Coupe, Cabrio ve Gran Coupe) değişiklikler çok ince tutulmuş. Yine de bunlar 4 Serisinin kendi segmentindeki sıcak rekabeti sürdürmesine yetecektir. Yeniden şekillendirilen LED ışıkları ön ve arkada önceki modellerdeki xenon farların yerini alıyor. Şimdi standart olan LED sis lambalarının yanı sıra, elden geçirilen hava girişleri ve bir arka apron, yeni 4 Serisinin rekabetçi görünmesine yardımcı oluyor. İçerideki değişiklikler aynı derecede az. Krom detaylar yeni mekanda bulunabiliyor ve üç yeni döşeme rengi ve döşeme seçeneği ile kombine edilebilen gösterge tablosundaki galvanik detaylandırma ve dikişlerle eşleştiriliyor.

Advantage, Sport Line, Luxury Line, and M Sport paketleri için özel jant tasarımlarının yanı sıra Snapper Rocks Blue ve Sunset Orange gibi iki yeni boya da gözlerimizi kamaştırıyor. Donanıma çok fazla ellenmemiş, daha sıkı binen ve yol bilgilerini daha etkili bir şekilde sürücüye ileten Coupe ve Gran Coupe modelleri için yeniden işlenmiş bir süspansiyon haricinde. Kanyonları oymak isteyenler için spor lastikleri isteğe bağlı olarak eklenebilir. Bilgi-eğlence sistemlerini daha az rahatsız edici hale getirmek için bu bitmek bilmeyen macerada BMW, isteğe bağlı kullanıcı arayüzünün kişiselleştirilebililr, yeniden düzenlenebilir yeni blok tarzı kontrol pedleri taktı.

BMW'nin EfficientDynamics motor yelpazesini kazanan 4 Serisinde önemli bir değişiklik olmadı. Bu ailenin içinde üç turbo şarjlı benzinli motor bulunuyor (dört silindirli 420i için 181 beygir gücü birimi, 430i dört banger için 248 beygir gücü ve 3.0 silindirli güç santralı altı silindirli 440i'de 321 beygir gücü üretiyor. ). 148 beygir gücünden 309 beygir gücüne kadar değişen üç tür turbo dizel var. Bu motorlar altı ileri manuel veya xDrive belirtilmişse arka tekerleklere veya dört tekerleğe güç gönderebilen sekiz vitesli bir otomatik şanzımanla da eşleştirilebilir.

M4 alıcıları, aynı LED ışık işlemesini ve kabin yükseltmelerini Coupe ve Convertible M'lere yapacaklarını bekleyebilirler, ancak M modellerinde güç çıkışı değişikliği bulunmuyor. Elbette bu yapılan değişiklikler beleşe gelmiyor. Alman firma birkaç hafta içinde fiyatları da açıklayacaktır.