Yarısına Kredi paketi sayesinde, ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere, araç kasko değerinin yarısı için 30.000 TL kredi tutarı ve 20 ay vadede yüzde 1,81 faiz oranı sunuluyor. Kamu çalışanlarına özel olarak 15.000 TL’lik kredi tutarına 20 ay vade ile yüzde 1,52 faiz oranı uygulayan ALJ Finans, ayrıca kamu paketinden faydalanan müşterilerden tahsis ücreti almıyor.

 

ALJ Finans’ın bir diğer avantajlı hizmeti ise “Profesyonel Paket”. Vergi levhalı profesyonel iş sahipleri, 20.000 TL kredi tutarı için 20 ay vade ve  yüzde 1,66 faiz oranından yararlanabiliyor.

 

“ÖTV indiriminin uzaması ve KDV uyuşmazlığının çözülmesi, yeni ve 2.el otomobil pazarını olumlu etkileyecek”

İkinci el otomobil satışlarında yaşanan KDV uyuşmazlığının yeni düzenleme ile ortadan kalktığını belirten ALJ Finans Genel Müdürü Soner Irmak “Yürürlüğe giren yeni düzenleme ile bundan sonra 2.el araçlar, hangi KDV oranıyla alınıyorsa, aynı KDV oranıyla satılacak. Söz konusu düzenlemenin 2.el otomobil pazarını canlandırmasını bekliyoruz. ALJ Finans olarak ikinci ele yönelik sunulan kredi paketlerimiz ile müşterilerimize avantajlı hizmetler sunmayı amaçlıyoruz.” dedi. Irmak, ÖTV ve KDV indirimi uygulamasının devam etmesi sayesinde yeni araç pazarının da hareketliliğinin artacağını düşündüklerini belirtti.

 

ALJ Finans’ın birbirinden cazip kredi fırsatlarından yararlanmak isteyenler, kredi başvurusunu anlaşmalı satıcılardan, “KredimOL” mobil veya web uygulamalarından  kolayca gerçekleştirebiliyorlar.