3 yıl önce konsept gösterimiyle karşımıza çıkan T-Roc, nihayet 28 Ağustos’ta tanıtılıyor. Son dönemde Renault Captur, Opel Mokka X, Toyota C-HR gibi modellerle oldukça hızlanan kompakt crossover sınıfına dahil olacak T-Roc, Tiguan’ın altında konumlanacak.

Geçtiğimiz aylarda ilk defa kamuflajsız olarak karşımıza çıkan T-Roc, birçok özelliğini yeni Golf ile paylaşacak. Aynı alt yapıya sahip olacak olan yeni model için Golf’un SUV versiyonu demek ise yanlış olmayacaktır.

Tanıtım tarihini resmi YouTube kanalıyla duyuran Volkswagen, aracı kullanıcıların karşısına ise ilk kez Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda çıkartacak.

Tanıtım videosuna baktığımızda ise yeni modelde dijital bir gösterge panelinin yer alacağını görürken tasarım anlamında ise Tiguan’ın küçük hali olacak diyebiliriz.

Nissan Juke ve Renault Captur modellerinden daha geniş ve daha büyük olması beklenen T-Roc’un konsept modelinden çok fazla bir değişiklik geçirmeden karşımıza çıkması olası gözüküyor.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan Volkswagen T-Roc’un motor seçenekleri ise Polo ve Golf ile aynı olması bekleniyor. 1.0 ile 1.5 benzinli ve 1.6 ile 2.0 dizel ünitelerle gelmesi beklenen modelin hibrit versiyonun olması da ihtimaller dahilinde.